Proč vsadit na pojízdné hliníkové lešení?

Pojízdné hliníkové lešení je určené pro náročné venkovní práce i pro práce uvnitř objektu. Typické je svou stabilitou, bezpečností, rychlou a snadnou montáží, přesunem z místa na místo díky kolečkům, bezpečným výstupem pracovníků na lešení, trojúhelníkovými stabilizátory a odolností proti korozi. Bezpečnost práce na tomto lešení zajišťuje praktické zábradlí.

Pojízdná hliníková lešení Altrex

Pojízdné hliníkové lešení Altrex je možné propojit s dalším lešením a jeho rozměry lze uzpůsobit podle rozměrové řady fasádního lešení. Hliníkové pojízdné lešení má nízkou hmotnost (je lehké), proto lze s jednotlivými díly jednoduše manipulovat, což umožňuje rychlou a snadnou montáž. Toto lešení poslouží v prostorách s omezeným přístupem, stejně jako při běžných fasádních pracích a při náročných pracích. 

Altrex nabízí vysokou kvalitu a bezpečnost produktů pro práci ve výškách. V sortimentu Altrex najdeme kompletní řadu veškerého přístupového vybavení - pojízdné lešení, skládací věže, žebříky, lešenářské systémy, schůdky a závěsné lávky. Veškerý sortiment je vyráběn ve vysoké kvalitě, nabízí dlouhou životnost, garance a kompletní servis. Kvalita výrobků je garantována certifikací ISO – 9001. Výroba probíhá v továrně v holandském Zvole, vybavené nejmodernějším výrobním zařízením a plně automatizovanými svářecími roboty. Výrobky poté prodává mezinárodní obchodní síť partnerů Altrex.

Značka Altrex se pohybuje na trhu více jak 60 let a představuje světovou jedničku v mnoha odvětvích. Své postavení si firma vydobyla kvalitními výrobky, zkušenostmi, znalostmi a inovacemi výrobků.

Hliníkové pojízdné lešení 5100 je vybaveno úzkými rámy (jen 0,75 m) a je dostupné ve třech délkách: 1.85, 2.45 a 3.05 m. Jeho maximální pracovní výška je v interiéru 14,20 m a v exteriéru 10.20 m. Navýšení je možné v případě, že jsou dodržovány podmínky stanovené výrobcem. Díly mohou být kombinovány s dalšími prvky ze série 5000 modulárního lešenářského systému. Maximální nosnost plošiny je 250 kg a celého lešení 750 kg. Nabízené je s dřevěnou nebo lehkou Fiber-Deck plošinou. Lešení je opatřené hliníkovými zarážkami a jeho montáž je rychlá díky Easy-Fit systému. S plošinou se snadno manipuluje pomocí popruhů (jde o inovativní proti-větrný bezpečnostní systém s popruhy, který umožňuje provádět demontáž a montáž pouze jednou osobou). Zámek tyčí je označen barevně (horizontálně červená, diagonálně černá). Lešení je také vybaveno nastavitelným stabilizérem s Easy-Lock a snadno odjistitelnými kolečky (25 cm, vřetenové seřízení). 

Hliníkové pojízdné lešení 5200 se liší pouze šířkou rámu, kterou má 1,35 metru. Lešení 5400 je skládací, o velikosti 0.75 x 1.85 m a je vhodné k montážím v malých prostorách. Snadno se složí, uskladní i převáží. Jeho kolečka mají průměr 125 mm a jsou vybavena protiskluzovými vzory pro práci především v interiéru, nebo mají průměr 200 mm kvůli navýšení pracovní výšky.

Hliníkové pojízdné teleskopické skládací lešení 5500 může být sestaveno pomocí teleskopického skládacího modulu s nastavitelným zdvojením 1.35 m. Lešení série 5500 je flexibilní, vhodné pro každou práci. Díky teleskopickým dílům může být toto lešení upraveno pro použití s plošinami a zábradlím (1,85 m, 2,45 m nebo 3,05 m). Složené lešení může být přesouváno standardní šířkou dveří. 

Hliníkové pojízdné lešení 4100-4200 se vyrábí o šířce 0.75 m (4100) a 1,35 m (4200) a délce 1.85 a 2.45 m. Jeho maximální pracovní výška pro interiér i exteriér je 8.20 m, maximální nosnost plošiny je 250 kg a celého lešení 750 kg. Toto lešení má dřevěné zarážky a dřevěné plošiny.

Hliníkové pojízdné skládací lešení K2 4400 je určené pro interiérové a exteriérové práce. Toto kompaktní lešení má základní rozměry 0.75 x 1.85 m a jeho plošiny mohou být snadno přizpůsobovány různým pracovním úrovním. Dřevěné plošiny s antiskluzovým povrchem a protivětrným systémem zajišťují vysokou bezpečnost. Přístup na lešení je komfortní díky příčkám, které jsou vybavené antiskluzovým povrchem. Jejich vzdálenost je 28 cm. Snadné složení a postavení umožňuje závěsný systém. Lešení může být přesouváno standardní šířkou dveří. Toto lešení lze prodloužit s díly série 4000 do pracovní výšky až 7.80 m.

Vyráběno je též bezpečné zábradlí pro pojízdná lešení Altrex Safe-Quick, jehož montáž je velmi rychlá. Použité může být i bez průčelí (na straně fasády je tak umožněn volný přístup pro práci bez překážejících výztuh). Zábradlí může být umístěné i ve středu rámu, což znamená, že jednoduchá plošina může být použita i pro široké lešení. 

Skládací pojízdné lešení 4400-Power a 4400-S Power ze série 4000 je určené pro vnitřní i venkovní práce. Má základní rozměry 0.75 x 1.85 m. Jeho plošiny mohou být snadno přizpůsobovány různým pracovním úrovním umožňujícím venkovní práce v libovolných výškách.

Pojízdné lešení MiTower umožňuje snadné sestavení vozíku, ve kterém lze snadno přepravit všechny díly na místo montáže, přičemž překážkou nebudou ani standardní dveře. Jednoduše projedete. Toto lešení je dostupné v pracovních výškách 4, 5 a 6 metrů. Montáž a demontáž snadno provede jediný člověk.

MiTOWER Plus a MiTOWER Stairs. MiTower jsou nové generace pojízdných lešení od Altrexu. Tato lešení lze smontovat jedinou osobou běhěm 10 minut. Pracovní výška lešení MiTower Plus je 8 metrů, zatímco klasické lešení MiTower ji má nejvýše 6 metrů.

Hliníkové skládací pojízdné lešení 3400 o pracovní výšce 3 m se skládá ze čtyř modulů. Modul A může být smontováno rychle a snadno s modulem B do pojízdného lešení s pracovní výškou 3.80 m (modul A+B) nebo s modulem B + C do pojízdného lešení s pracovní výškou 5,80 (modul A+B+C) nebo s modulem B + C + D do pojízdného lešení s pracovní výškou 7.80 m (modul A+B+C+D). Skládací pojízdné lešení 3400 je vhodné pro poloprofesionály, ale také pro profesionální užití. Lešení je kompaktní a tudíž snadno přepravitelné. Nabízí šířku 0.75 m a délku 1.65 m a je ideální pro interiérové i exteriérové užití.

Modul A je určen pro podlahy ve výšce 1.00 m a pracovní výšce 3.00 m, modul (A+) B pro podlahy ve výšce 1.80 m a pracovní výšce 3.80 m, modul (A+B+) C pro podlahy ve výšce 3.80 m a pracovní výšce 5.80 m, modul (A+B+C+) D pro podlahy ve výšce 5.80 m a pracovní výšce 7.80 m. Maximální zatížení tohoto lešení je 150 kg/m2. Pro použití modulu D potřebujeme 40 kg závaží.