Pronájem lešení Vám ušetří!

Lešení nemusí být třeba jen při zateplování a realizacích fasád vyšších budov, je mnohdy nezbytné i při rekonstrukcích rodinných domů, ale i při výstavbě domů nových. Stavební firmy, které využívají lešení neustále, je většinou i vlastní, v opačném případě je ale levnější pronájem lešení. Součástí pronájmu lešení může být navíc i zaměření stavby, podrobná a přesná kalkulace a kompletní servis: doprava lešení na místo a odborná montáž, demontáž a odvoz lešení. Pronajmout si přitom můžeme nejen celé sestavy lešení, ale také jen některé komponenty. Využít můžeme systémové (rámové) lešení, tradiční lešení trubkové, snadno přemístitelné hliníkové věže, ale také složité konstrukce lešení pro opravy historických památek, kostelů a věží a lešení pojízdné.

Rámové lešení
Pronájem lešení využívá mnoho menších zákazníků a často i menší stavební firmy. Profesionální montáž lešení je rychlá a bezpečná, problém nepředstavuje ani komplikovaný terén, skalnaté podloží, nebo neobvyklé tvary rekonstruovaných budov a jiných objektů rozmanitých tvarů.

Lešení se využívá při stavbách nových domů, rekonstrukcích, realizacích fasád a zateplování budov a při dalších stavebních pracích – například při opravách kostelů, věží a jiných historicky cenných objektů. Lešení, které si můžete v ČR koupit či pronajmout, je vyráběno z oceli či hliníku a je doplněno dřevěnými podlážkami, po kterých řemeslníci chodí. Lešení má různé rozměry a hlavně také rozdílné využití pro konkrétní stavby. Na českém trhu je nejpoužívanější lešení trubkové, rámové dílcové a hliníkové věže.

Půjčovnu lešení využijeme, jestliže potřebujeme lešení pouze jednorázově. I pokud použijeme lešení jednou za několik měsíců či let, stále se většinou vyplatí jeho půjčení. Bude-li ale lešení používáno velmi často, bude vhodnější investovat do něj. Samozřejmostí je koupě lešení třeba pro firmy, které se zabývají zateplováním plášťů budov. Jinak se ale i firmám vyplatí půjčování lešení.